Ekonomska šola Murska Sobota tudi letos sodeluje v projektu Krokus, ki je nastal na Irskem na pobudo združenja HETI (Holocaust Education Trust Ireland). V Sloveniji ga vodi Center judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor.

Združenje mladim podarja čebulice rumenih žafranov. Cilj projekta je, da se s sajenjem žafranov spominjamo vseh otrok, ki so umrli v času holokavsta med 2. svetovno vojno. Rumeni cvetovi spominjajo na rumene Davidove zvezde, ki so jih bili Judje prisiljeni nositi v času nacizma. S projektom želimo opozoriti na nevarnost diskriminacije, rasizma in ksenofobije ter na njihove posledice.

Letos v projektu sodelujejo dijaki 3. a, ki so zasadili čebulice, v januarju in aprilu pa bodo v sklopu projekta na šoli izvedene tudi druge aktivnosti.

Janja Adanič Vratarič, vodja projekta na EŠ MS

Fotografije: Saša Štrakl