27. januar je dan, ki ga je kot Mednarodni dan spomina na žrtve holokavsta razglasila Generalna skupščina Organizacije združenih narodov v New Yorku leta 2005. To je dan, ko se spominjamo osvoboditve uničevalnega taborišča Auschwitz-Birkenau in milijonov žrtev druge svetovne vojne.

Dan spomina na žrtve holokavsta smo obeležili tudi na naši šoli. Dijaki 3. a, ki so v letošnjem šolskem letu vključeni v projekt Krokus (Cilj projekta je, da se z različnimi dejavnostmi spominjamo vseh otrok, ki so umrli v času holokavsta med II. svetovno vojno.), so pripravili šolsko radijsko oddajo, v kateri so predstavili usode otrok judovskih korenin med drugo svetovno vojno in pozvali k večji strpnosti med ljudmi. Zaposlene in dijake vabimo tudi k ogledu razstave, ki je na hodniku ob šolski jedilnici in so jo pripravili dijaki 1. š.

Janja Adanič Vratarič